MOBILNÍ MASÉR

...masáže v pohodlí Vašeho domova...

Stres, vyčerpání, sedavé zaměstnání, bolavá záda?

Nejen sedavé zaměstnání a naučené pohybové stereotypy jsou dobrým důvodem, proč ulehnout na masérské lůžko a nechat se uvést do stavu tělesné i duševní euforie. Na masáž zamiřte i tehdy, trápí-li vás stres, navršené starosti či třeba jen špatná nálada.

Proč volit "maséra domů"?

Dnešní doba je charakteristická svojí hektičností a proto stále více lidí využívá takový model služby, kdy to nemusí být primárně oni, jako klienti, kdo vynakládají čas a energii při cestě ke svému masérovi, ale je to právě jejich masér, kdo přijíždí za klientem. Ne každému se chce chodit do masážního salonu, ne každému je příjemný si obléct na mastnou pokožku šaty, ne každému se chce v salonu sprchovat, někdo je zaneprázdněný, nebo je mu příjemnější domácí prostředí a pohodlí.
Havaj nevešla do slovníků jako synonymum pro pohodu, klid a relaxaci jenom kvůli tomu, že je to malebné tropické souostroví s krásnými přírodními scenériemi. Ta pohoda, klid a relaxace totiž vychází ze samotných lidí, z obyvatel Havajských ostrovů. Je to prastarý národ s dlouhou a bohatou kulturní tradicí. Disponují zcela zvláštním způsobem uvažování a přístupem k životu, od nějž se můžeme i my, co žijeme daleko od moře a navíc ve vysokých zeměpisných šířkách, co učit. Havajská masáž Lomi-Lomi je jedním ze způsobů, jak do této filozofie nahlédnout. A navíc dopřát svému tělu a své mysli pravou, nefalšovanou havajskou slast.

Masáž Lomi-Lomi a filozofie Huna

Havajská masáž Lomi-Lomi vychází z prastaré a bohaté havajské kultury. Zrodila se zde filozofie, spirituální stezka nazývající se Huna. Nemáme zde prostor, abychom rozebrali sedm základních pilířů (byť velmi zajímavých), na nichž Huna stojí. Ale pohlédněme na princip základní, jenž stojí nad ostatními - "Žehnejte všem a všemu, co si sami přejete." Žehnat v tomto případě znamená rozpoznat a zdůrazňovat kladnou kvalitu věci nebo jednotlivce s tím, že co je zdůrazňováno, to vzroste, vydrží nebo nastane.

Naše kultura jako by zaujímala spíše opačný postoj. Zdůrazňováno bývá to, co je negativní; negativní prvky jsou nejvíce vystavovány na očích, nejvíce o nich mluvíme a nejvíce se jimi v naší mysli zabýváme. To ale podle Havajanů silně negativně působí na tělesnou schránku.

V lidském těle působí energie, díky níž můžeme žít. Havajané tvrdí, že myšlenka nebo přesvědčení umí zablokovat proudění energie úplně stejně jako to umí svalové napětí. Jinými slovy, to, co nás trápí psychicky, se nezvratně projeví i po fyzické stránce. V tuto chvíli nastupuje lomi-lomi. Masáž Lomi-Lomi totiž zvládá odstranit blokády uvnitř těla, ať už mají původ ve fyzických bolestech nebo v psychických trápeních. Havajský národ považuje všechny aspekty těla za celek. Lidské tělo je jednota se všemi svými tělesnými, duševními, duchovními i emocionálními jednotkami. Pokud je léčení účinné na jedné frontě, zasahuje s úspěchem i do ostatních oblastí.

Průběh havajské masáže Lomi-Lomi

Masáž samotná je založena na technikách použití prstů, dlaní a hlavně loktů a předloktí. Důležitá je především rytmika a energičnost pohybů. Někteří klienti přirovnávají pohyby k lehkým mořským vlnám přecházejícím přes jejich tělo. Masírováno je celé tělo, především záda, ale také stehna, kyčle, paže, šíje, krk. Osoba ležící na lehátku není strnulým objektem, ale živou bytostí vracející se do harmonické rovnováhy. Pomáhají tomu také aromatické, esenciální oleje a především kokosové mléko. Svoje důležité místo má také jemná, uklidňující hudba.

Na Havajských ostrovech za starých časů tato technika trvala i několik dní v kuse a brala se jako významný rituál. Dnešní masážní salóny nabízí havajskou masáž Lomi-Lomi ve zkrácené době, 60 - 120 minut. I tak ale masáž lomi-lomi patří mezi nejdelší a nejintenzivnější masážní techniky.

Jak masáž Lomi-Lomi pomáhá

  • odstraňuje bolest ve svalech a kloubech
  • podporuje proudění krve a mízy, zabraňuje působení škodlivých látek uvnitř těla
  • napomáhá detoxikaci organismu
  • urychluje hojení a uzdravování při výskytu křečových žil, bolestivých modřin nebo otevřených ran, při kožních infekcích nebo popáleninách, po operacích a skvěle účinkuje i během těhotenství
  • navozuje harmonii těla i ducha, tedy odstraňuje napětí, únavu a stres. Havajská masáž Lomi-Lomi odplavuje z těla černé myšlenky a přináší dobrou náladu a uvolnění
já2.jpg
Tomáš Kameník

Praha 4

Tel.: 601 202 105

E-mail: maserdomu@email.cz

www: http://maser.7x.cz/

IČ: 66469449

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one