MOBILNÍ MASÉR

...masáže v pohodlí Vašeho domova...

Stres, vyčerpání, sedavé zaměstnání, bolavá záda?

Nejen sedavé zaměstnání a naučené pohybové stereotypy jsou dobrým důvodem, proč ulehnout na masérské lůžko a nechat se uvést do stavu tělesné i duševní euforie. Na masáž zamiřte i tehdy, trápí-li vás stres, navršené starosti či třeba jen špatná nálada.

Proč volit "maséra domů"?

Dnešní doba je charakteristická svojí hektičností a proto stále více lidí využívá takový model služby, kdy to nemusí být primárně oni, jako klienti, kdo vynakládají čas a energii při cestě ke svému masérovi, ale je to právě jejich masér, kdo přijíždí za klientem. Ne každému se chce chodit do masážního salonu, ne každému je příjemný si obléct na mastnou pokožku šaty, ne každému se chce v salonu sprchovat, někdo je zaneprázdněný, nebo je mu příjemnější domácí prostředí a pohodlí.
Metoda Kinesio tejpování byla vyvinuta na začátku sedmdesátých let japonským chiropraktikem Dr.Kenzo Kasem. Je známá také jako Kinezio-Tape, Medi-Tape nebo Aku-Tape, podle způsobu využití. Tejp je vyroben na bázi bavlny s elastickými vlastnostmi, podobnými jako má lidská kůže, proto na kůži velice dobře a šetrně přilne. Díky své elasticitě umožňuje ošetřeným svalům aktivně pracovat (neomezuje v pohybu jako klasická bandáž) a  chrání je v celém jejich průběhu.
Kinesio tejp dokáže fixovat, ale na druhou stranu také aktivovat právě ty svaly, které jsou ošetřeny. Tejpováním Kinesio tejpem doplňujeme léčebné techniky, jako jsou: masáže, manuální terapie ale i léčebný tělocvik.
Díky Kinesio tejpu je možno pozitivně ovlivnit funkci svalů, lymfatického systému a kloubů.
Díky vlnovitému uspořádání lepidla na samotném tejpu dochází k tlakové redukci tkání, tím se zvětšuje prostor mezi kůží a svaly a dochází k regulaci krevního a lymfatického oběhu. Přes stimulaci proprioreceptorů se zlepšuje funkce kloubů a reguluje se svalové napětí.   Redukce bolesti je tak důsledkem tlakového ovlivnění postižených tkání.
 
Funkce tejpu
 
  1. zlepšení funkce svalů
  2. podpora funkce kloubů
  3. ochrana proti cirkulačnímu omezení
  4. aktivace endogenního analgetického systému

1. Zlepšení funkce svalů
Při zranění svalového aparátu dochází k této situaci, sval je poškozen a může vzniknout i ruptura ve svalové buňce. Výstup tekutiny v intersticiální oblasti vede ke zvýšení tlaku, čímž jsou drážděny tlakové a bolestivé senzory. Následky jsou velké- zvýšení napětí, bolest, tuhost. Další problémy: například pooperační, kdy místo hypertonie nastupuje hypotonie. V obou případech se mohou svaly podpořit kinesio tejpem.
Přitom následuje takový postup:
Páska se oboustranně umístí kolem svalového bříška nebo přes svalové bříško. Vždy po nanesení pásky můžeme dosáhnout účinku tonizace-zvýšení napětí  nebo naopak inhibice-snížení napětí ošetřeného svalu. Tah a správné uložení tejpu je zde rozhodující.

2. Podpora funkce kloubů, proprioceptivní stimulace
Díky proprioceptivní stimulaci dosáhneme lepšího a kvalitnějšího pohybu. Informace z našeho pohybového aparátu (svalů, vazů, kloubních tělísek) formují pohyb a pevnost svalů. Jak už bylo řečeno, kinesio tejp ovlivňuje svalové napětí. Díky dosažení optimálního napětí vzniká rovnováha mezi různými svalovými skupinami, což má pozitivní efekt na funkci kloubů.
Funkční změny: Přes stimulaci směru pohybu se může působit na různé funkce kloubů
Pasivní podpora: Aby byla zvětšena pasivní stabilita kloubů, pracuje metoda kinesio-tejpování s již uvedenými ligamenty. Tejp je u této techniky 100% natažen.
Mechanické změny: Nejtěžší bod této techniky je omezení směru pohybu v kloubu (například přední instabilita při luxaci ramenního kloubu).

3. Ochrana proti omezení cirkulace
Na poškození buněk reaguje tělo vždy zánětlivou reakcí. Vytéká tekutina a zvyšuje se tlak v postižené oblasti. Toto zduření je expanzivní a na úrovni svalů. Důsledek je často stagnující lymfatická cirkulace. Díky vlnovitému uspořádání lepidla na tejpu je tlak na kůži v postižené části redukován. Když se nejprve tejp na protažený sval nanese nenatažený a svalstvo se následně vede zpět do výchozí pozice, zvýší se vlny na kůži. Následek je zvýšení lymfatického transportu v postižené oblasti.

4. Aktivace endogenního analgetického systému
Tlumení bolesti
Kinesio tejp napomáhá tlumení bolesti. Důsledek je, že funkce je opět upravena a nastupuje rychlé léčení. Pacient může provádět bez bolesti rychleji fyziologický pohyb. Při podráždění kůže tejpem dochází k přenosu informací silně myelizovanými vlákny do zadního rohu míšního a dále do CNS a tyto vzruchy jsou upřednostňovány před informacemi z nociceptorů:
 
já2.jpg
Tomáš Kameník

Praha 4

Tel.: 601 202 105

E-mail: maserdomu@email.cz

www: http://maser.7x.cz/

IČ: 66469449

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one