MOBILNÍ MASÉR

...masáže v pohodlí Vašeho domova...

Stres, vyčerpání, sedavé zaměstnání, bolavá záda?

Nejen sedavé zaměstnání a naučené pohybové stereotypy jsou dobrým důvodem, proč ulehnout na masérské lůžko a nechat se uvést do stavu tělesné i duševní euforie. Na masáž zamiřte i tehdy, trápí-li vás stres, navršené starosti či třeba jen špatná nálada.

Proč volit "maséra domů"?

Dnešní doba je charakteristická svojí hektičností a proto stále více lidí využívá takový model služby, kdy to nemusí být primárně oni, jako klienti, kdo vynakládají čas a energii při cestě ke svému masérovi, ale je to právě jejich masér, kdo přijíždí za klientem. Ne každému se chce chodit do masážního salonu, ne každému je příjemný si obléct na mastnou pokožku šaty, ne každému se chce v salonu sprchovat, někdo je zaneprázdněný, nebo je mu příjemnější domácí prostředí a pohodlí.
Starobylou masážní techniku využívali Havajci i ajurvédští mistři v Indii. Provádí se horkými, oblými a překrásně hladkými lávovými kameny. Kameny dokonale prohřejí vaše tělo a pozitivní účinek jejich tepla a dotyku pocítíte na mnoha úrovních. Sejmou z vašich zad a svalů bolesti a napětí, prokrví a promasírují pokožku a celkově nastolí ve vašem těle mír a harmonii.

Historie masáže lávovými kameny

Tak jako většina osvědčených masážních technik, je i masáž lávovými kameny velmi, velmi stará. Technika horkých nebo studených kamenů pokládaných na holou pokožku byla potvrzena u kultur žijících v Mezopotámii, v Číně, v Indii, na Havaji i v Evropě u antických národů. Stáří tedy můžeme bez rozpaků určovat na tisíce let. Nejpříznačnější je tato masáž pro havajskou kulturu. Právě ze znalostí havajského národa se dnes vychází nejvíce. Havajané totiž preferovali horké kameny a právě lávové kameny pro ně byly jasnou volbou. Na souostroví s několika vulkány, z nichž některé jsou ještě dnes aktivní, měli pro tuto masážní techniku (v jejich jazyce nazývanou kahuna lomi lomi) mnoho dostupného materiálu.

Postup při masáži lávovými kameny

Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40, 50, někdy až 60 stupňů Celsia. Poté se postupně zahřáté kameny pokládají na tělo klienta. Samozřejmě není jedno, kam se lávové kameny položí. Na zádech, na šíji, na nohách i na chodidlech umisťované kameny postupně musí pokrýt tzv. meridiány. To jsou cesty, jimiž v našem těle proudí energie - od konečků prstů na nohou až ke krku, od svrchní části pokožky až k vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají špatným životním stylem blokovány nebo uzavírány, ale lávové kameny je dokáží efektivně otevírat. Přispívají k tomu kovové ionty, které lávové kameny obsahují a které se při kontaktu s tělem uvolňují.

Terapeutova práce se neomezuje jen na umisťování kamenů na tělo. Promasíruje vám také chodidla, záda a krk, případně i obličej. Ke slovu přijdou i přírodní vonné oleje, které pokožka vstřebává. Důležitá je komunikace s terapeutem. Nebojte se sdělit mu své pocity, aktuální bolesti nebo nemoci a případně i to, zda vám teplota kamenů vyhovuje - každý člověk má jinak citlivou pokožku a s tím souvisí i různé osobní preference při masáži lávovými kameny.

Jak masáž lávovými kameny prospívá

Jde především o teplo. Teplo rozlévající se skrz na skrz celým vaším tělem - uvolňující zatuhlé svalstvo; probouzející energetické toky, krevní a mízní oběh; vyživující meziobratlové vazy; zrychlující buněčný metabolismus; zvyšující mikrocirkulaci; odstraňující odpadní látky z těla; celkově uvolňující centrální nervovou soustavu.

Blahodárné teplo likviduje stres a pocity nervozity a stísněnosti uhnízděné ve vašem těle. Dostavuje se vzácný pocit klidu a vyrovnání. A tyto pocity vám vydrží ještě několik dní po masáži. Účinky masáže lávovými kameny jsou dlouhotrvající. Je to jako vzpružující injekce, nikoliv však nepříjemné bodnutí do kůže, ale relaxační zážitek, k němuž se ve vzpomínkách budete rádi vracet.

já2.jpg
Tomáš Kameník

Praha 4

Tel.: 601 202 105

E-mail: maserdomu@email.cz

www: http://maser.7x.cz/

IČ: 66469449

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one